1. STRONA GŁÓWNA
 2. O FIRMIE ▼
  1. Historia firmy
  2. Nasze cele
  3. Certyfikaty
  4. Władze
  5. Grupa Kapitałowa
 3. OFERTA ▼
  1. Budownictwo ogólne
  2. Budownictwo inżynieryjne
  3. Budownictwo paliwowe
  4. Budownictwo energetyczne
  5. Budownictwo komunikacyjne
  6. Inwestycje zagraniczne
 4. AKTUALNOŚCI ▼
  1. Aktualności
  2. Informacje prasowe
  3. Nagrody i wyróżnienia
 5. REALIZACJE
 6. PRACUJ Z NAMI ▼
  1. Ogłoszenia
  2. Studenci i praktykanci
 7. KONTAKT ▼
  1. Kontakt dla mediów
  2. Kontakt
REALIZACJE
2017-01-23
Centrum leczenia demencji
smallimg1 smallimg2 smallimg3 smallimg4

Budowa Centrum Leczenia Demencji

 listopad 2016 Otwock


 
baner-otwock
W dniu 28 listopada 2016 r. podpisaliśmy kontrakt na Budowę Centrum Leczenia Demencji w Otwocku.
 
Inwestorem jest W INVESTMENTS S.A. INWESTYCJE B S.K.A. z siedzibą w Warszawie (Obecnym Komplementariuszem spółki jest Origin Otwock 1 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Hajoty).
 
Przedmiotem umowy jest wykonanie wielobranżowych projektów wykonawczych z wdrożeniem optymalizacji oraz wykonanie na ich podstawie robót budowlanych i instalacyjnych z przyłączami na terenie działki w zakresie kompleksowego wykończenia podziemia i wykończenia w stanie deweloperskim powierzchni nadziemia.
Umowa przewiduje jednocześnie uzgodnienie i podpisanie aneksu rozszerzającego zakres prac o wykonanie całości obiektu „pod klucz”.
 
Centrum, ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej, mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską specjalizującą się w geriatrii ze szczególnym uwzględnieniem demencji. Obiekt będzie się specjalizował w opiece nad chorymi dotkniętymi chorobą Alzheimera, szczególnie w drugiej i trzeciej jej fazie, kiedy opieka staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wyczerpująca dla członków rodziny.
 
W ramach inwestycji przewiduje się adaptację części istniejącego budynku oraz jego rozbudowę o budynek trzykondygnacyjny podpiwniczony podzielony funkcjonalnie i przestrzennie na trzy specjalistyczne „klastry”.
 
Kompleks został zaprojektowany i będzie wyposażony zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. W czasie prac projektowych korzystano z porad wybitnych specjalistów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, nawiązano też współpracę z wiodącymi instytutami badawczymi zajmującymi się demencją, które będą na stałe asystowały personelowi w Polsce.
 
W projekcie zadbano o należytą ilość i wielkość odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeń wspólnych, w których chorzy będą mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju zajęciach terapeutycznych i rehabilitacjach aktywizujących procesy myślowo-pamięciowe.
 
Układ funkcjonalny wnętrz, ich wystrój, oświetlenie, kolorystyka oraz wyposażenie, wyznaczone przez zasady architektury terapeutycznej, będą ułatwiały orientację oraz zmniejszały stany napięcia, agresji i depresji chorych poprawiając ich samopoczucie i redukując cierpienie.
 
Obiekt w liczbach:
 • Kubatura 31 000 m³
 • Powierzchnia zabudowy
  • zabudowa istniejąca (zachowana) 257,1 m²
  • zabudowa nowa (projektowana) 1710,1 m²
 • Powierzchnia netto 7022,1 m²
 • Powierzchnia użytkowa 5096,2 m²
 • Powierzchnia całkowita 8162,7 m²
Termin wykonania: 12 m-cy.
 

W dniu 28 listopada 2016 r. podpisaliśmy kontrakt na Budowę Centrum Leczenia Demencji w Otwocku .

 

 

 

Inwestorem jest W INVESTMENTS S.A. INWESTYCJE B S.K.A. z siedzibą w Warszawie (Obecnym Komplementariuszem spółki jest Origin Otwock 1 Sp. z o.o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Hajoty).

 

Przedmiotem umowy jest wykonanie wielobranżowych projektów wykonawczych
z wdrożeniem optymalizacji oraz wykonanie na ich podstawie robót budowlanych
i instalacyjnych z przyłączami na terenie działki w zakresie kompleksowego wykończenia podziemia i wykończenia w stanie deweloperskim powierzchni nadziemia.

Umowa przewiduje jednocześnie uzgodnienie i podpisanie aneksu rozszerzającego zakres prac o wykonanie całości obiektu „pod klucz”.

 

Centrum, ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej, mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską specjalizującą się w geriatrii ze szczególnym uwzględnieniem demencji. Obiekt będzie się specjalizował w opiece nad chorymi dotkniętymi chorobą Alzheimera, szczególnie w drugiej
i trzeciej jej fazie, kiedy opieka staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wyczerpująca dla członków rodziny.

 

W ramach inwestycji przewiduje się adaptację części istniejącego budynku oraz jego rozbudowę o budynek trzykondygnacyjny podpiwniczony podzielony funkcjonalnie
i przestrzennie na trzy specjalistyczne „klastry”.

 

Kompleks został zaprojektowany i będzie wyposażony zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. W czasie prac projektowych korzystano z porad wybitnych specjalistów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, nawiązano też współpracę z wiodącymi instytutami badawczymi zajmującymi się demencją, które będą na stałe asystowały personelowi w Polsce.

W projekcie zadbano o należytą ilość i wielkość odpowiednio zaprojektowanych
i wyposażonych pomieszczeń wspólnych, w których chorzy będą mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju zajęciach terapeutycznych i rehabilitacjach aktywizujących procesy myślowo-pamięciowe.

Układ funkcjonalny wnętrz, ich wystrój, oświetlenie, kolorystyka oraz wyposażenie, wyznaczone przez zasady architektury terapeutycznej, będą ułatwiały orientację oraz zmniejszały stany napięcia, agresji i depresji chorych poprawiając ich samopoczucie
i redukując cierpienie.

 

Obiekt w liczbach:

·         Kubatura                                                                             31 000 m³ 

·         Powierzchnia zabudowy

- zabudowa istniejąca (zachowana)                                   257,1 m²

- zabudowa nowa (projektowana)                                     1710,1 m²

·         Powierzchnia netto                                                             7022,1 m²

·         Powierzchnia użytkowa                                                     5096,2 m²

·         Powierzchnia całkowita                                                      8162,7 m²

Termin wykonania: 12 m-cy.