1. STRONA GŁÓWNA
 2. O FIRMIE ▼
  1. Historia firmy
  2. Nasze cele
  3. Certyfikaty
  4. Władze
  5. Grupa Kapitałowa
 3. OFERTA ▼
  1. Budownictwo ogólne
  2. Budownictwo inżynieryjne
  3. Budownictwo paliwowe
  4. Budownictwo energetyczne
  5. Budownictwo komunikacyjne
  6. Inwestycje zagraniczne
 4. AKTUALNOŚCI ▼
  1. Aktualności
  2. Informacje prasowe
  3. Nagrody i wyróżnienia
 5. REALIZACJE
 6. PRACUJ Z NAMI ▼
  1. Ogłoszenia
  2. Studenci i praktykanci
 7. KONTAKT ▼
  1. Kontakt dla mediów
  2. Kontakt
REALIZACJE
2013-04-04
Oczyszczalnia ścieków Czajka

OCZYSZCZA-
LNIA CZAJKA

Warszawa

2012

IDS-BUD rozbuduje oczyszczalnię ścieków Czajka

Firma IDS-BUD S.A. uczestniczyła w realizacji zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Czajka” (część ściekowa i przygotowanie osadów do utylizacji) w Warszawie.

W ramach tego zadania istniejące urządzenia i procesy technologiczne zastąpiono nowymi - bardziej wydajnymi i spełniającymi współczesne standardy jakościowe gospodarowania ściekami.

Efekty realizacji zadania pn. Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Czajka” (część ściekowa i przygotowanie osadów do utylizacji)

 • Do 2012 roku oczyszczano tu ścieki wyłącznie z prawobrzeżnych dzielnic Warszawy i okolicznych gmin (ok. 180 tys. m3/d). W lipcu 2012 r. do oczyszczalni przyjęto ścieki z centralnej i północnej części lewobrzeżnej Warszawy (ok. 240 tys. m3/d), tym samym zwiększono przepustowość do 435 tys. m3 ścieków w ciągu doby.
 • By ograniczyć ilość odpadów, obok stacji powstała Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), która pozwala zmniejszyć ponad 10-krotnie ilość produkowanych odpadów: z 200 tys. ton/rok do około 20 tys. ton/rok.
Oczyszczalnia ścieków „Czajka” zajmuje obszar o powierzchni 52,7 ha i jest obecnie jedną z największych i najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Polsce.